Ten zimowy, świąteczny czas …

Dodano: 2018-12-20 / wyświetleń: 600
18. Ostródzki Międzyszkolny Konkurs „Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa”

Już po raz 18. Szkoła Podstawowa Nr 3 im Jana Pawła II w Ostródzie zorganizowała Międzyszkolny Konkurs na „Najpiękniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową”. W tym roku organizacją konkursu zajęły się nauczycielki SP 3: R. Opalińska, H. Orlińska, B. Ponikiewska, A. Oryl i M.Wiergowska

Głównym celem konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych. Zadaniem uczestników konkursu: uczniów klas IV –VIII było wykonanie oryginalnej ozdoby bożonarodzeniowej. W tegorocznej edycji konkursu podziwialiśmy na świątecznej wystawie przepiękne prace z ostródzkich szkół: SP 1, SP 2, SP 3, SP 4, SP 5, SP 6.

Komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu oceniając prace według następujących kryteriów: oryginalność pomysłu, walory plastyczne (kompozycja, dodatki kolorystyka), ogólne wrażenie artystyczne i estetyka pracy. Laureaci konkursu zostali nagrodzeni na uroczystym świątecznym apelu dnia 20 XII 2018 r.

18. Ostródzki Międzyszkolny Konkurs „Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa" odbył się pod Patronatem Burmistrza Miasta Ostróda.

Helena Orlińska