„Światowy Dzień Kota 2018” i My

Dodano: 2018-02-26 / wyświetleń: 773
Posłuchaj o całkiem miłym stworzeniu - poznasz je szybko po głośnym mruczeniu…

W ramach obchodów Światowego Dnia Kota 2018 Miejska Biblioteka Publiczna w Ostródzie po raz 10. zaprosiła dzieci i młodzież do udziału w konkursach pod hasłem „Kocie tajemnice”. Uczniowie klas I-III przygotowali prace plastyczne do wybranej książki o kocie, a uczniowie klas IV-VII ułożyli fraszki, których tematem był kot.

21 lutego 2018r. w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku nastąpiło wręczenie nagród i wyróżnień. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej Szkoły, którym serdecznie gratulujemy sukcesów i dziękujemy za zaangażowanie!

Klasy I-III :

• Gabriela Pastuszka kl. IIIa - wyróżnienie
• Maria Kwaśniewska kl. IIIb - wyróżnienie
• Maciej Jędrzejewski kl. IIIc – wyróżnienie

Klasy IV – VII:

• Patrycja Załęcka kl. VIb - wyróżnienie
• Amelia Kowalska kl. VIb - wyróżnienie
• Kamila Ciesielska kl. VIb – III miejsce
• Krzysztof Bruździak kl. VIIa – II miejsce

Z okazji Światowego Dnia Kota 2018 w szkole również przeprowadzono wiele atrakcyjnych działań: zajęcia edukacyjne dotyczące życia i zwyczajów kocich, przygotowano wystawę prac plastycznych autorstwa dzieci, a uczniowie klas piątych czytali maluchom baśń pt.: „Kota w butach” – akcja czytelnicza „Mądra Szkoła Czyta Dzieciom”.