Dodano: 2018-03-27 / wyświetleń: 805
Wiosna na sportowo! Takie hasło towarzyszyło uczniom klas I -III podczas witania Pierwszego Dnia Wiosny.

21 marca 2018 r. uczniowie klas I -III uczestniczyli w grach i zabawach rekreacyjno-ruchowych na sali gimnastycznej. Uczniowie rywalizowali ze sobą w konkurencjach: ,,Biathlon pająków", ,,Hokej", ,,Kto pierwszy - bieg z gazetą", ,,Przekładanie piłek" oraz ,,Zamiana stroju". Celem zajęć było promowanie zdrowego stylu życia oraz rozwijanie sprawności ruchowych uczniów.

Wszystkie drużyny zostały nagrodzone brawami i dyplomami. Tego dnia nie było przegranych, gdyż liczyła się tylko dobra zabawa i zdrowa rywalizacja.

Natomiast uczniowie klas IV – V szukali zwiastunów Wiosny w czasie spaceru nad J. Drwęckim. Dzieci obejrzały w Amfiteatrze film pt.” Mój przyjaciel orzeł”. Starsze klasy powitały Wiosnę w kinie w Olsztynie.

M. Piórkowska-Korwiel, J. Łyskawa