OSTATNI DZWONEK

Dodano: 2019-07-03 / wyświetleń: 977
Miniony rok szkolny był czasem intensywnej pracy. Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, umiejętnościami i zaangażowaniem.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 tradycyjnie odbyło się w sali gimnastycznej naszej szkoły. W dniu  19 czerwca 2019 r.  o godzinie  8.00 jako pierwsi pożegnali szkołę uczniowie klas I-IV,  następnie klasy V - VIII i III  gim. Uroczysta część  rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania przez wszystkich zgromadzonych hymnu państwowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor Mariola Jarmołowicz, która pogratulowała uczniom wysokich wyników w nauce i zachowaniu, wielu sukcesów w konkursach na różnych szczeblach, a podsumowując pracę szkoły,  przypomniała motto, słowa naszego Patrona Jana Pawła II „ Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”. Poinformowała  o zmianie na stanowisku dyrektora i pożegnała się ze społecznością szkoły, gdyż od września nie będzie pełniła już tej funkcji.

Pani dyrektor na zakończenie przemówienia życzyła wszystkim bezpiecznych, słonecznych i miłych wakacji.

Następnie wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Nie zapomniano także o nagrodach dla sportowców, miłośników języka angielskiego i matematyki, statuetkach dla  grupy teatralnej „Trójeczka.”

Szkoła to nie tylko uczniowie i  pracownicy, to także rodzice, którym –jak co roku- złożono podziękowania za współpracę i zaangażowanie.

Po uroczystej części zakończenia roku szkolnego uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal , by odebrać świadectwa i pożegnać się przed wakacjami.

O godzinie 12.00 w Szkole Podstawowej  nr 5 im. J. Korczaka rozpoczęło  się Miejskie Zakończenie Roku Szkolnego 2018/ 2019 z udziałem wyróżnionych uczniów naszej szkoły, dyrekcji  i rodziców uczniów. Zgodnie z wieloletnią tradycją odbyło się przyznanie nagród za wybitne osiągnięcia edukacyjne  „ Szkolny As Ostródy”. Z rąk Burmistrza Miasta Ostródy,  pana Zbigniewa Michalaka, statuetkę odebrali:

1. I.                   Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

1. Olga Mucha - kl. III b/ gim.
  2. Szymon Krezymon - kl. VIII b
  3. Wiktoria Nałęcz -  kl. VIII b
  4. Karolina Ząbczyńska - kl. VIII a
  5. Natalia Żdan – kl. III b/ gim.
  6. Piotr Kuźniar - kl. III b/ gim.
  7. Wiktoria Rachwał -  kl. III b/ gim.
  8. Polina Smolyakova – kl. III b/ gim.

1. II.                Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

1. Piotr Gutkowski -  kl. VIII a
  2. Anna Krezymon - kl. VIII b
  3. Karolina Przelaskowska -  kl. VIII b
  4. Maria Szałwińska - kl. III b/ gim.
  5. Julia Rybka - kl. III b/ gim

1. III.              Uczniowie z najwyższymi  wynikami w nauce i zachowaniu :

1. Krzysztof Bruździak – kl. VIII a
  2. Mateusz Bera – kl. VIII a
  3. Edyta Wątła  - kl. III b/ gim.
  4. Kinga Szymaniak  - kl. VIII b
  5. Wiktoria Krawiec  - kl. VIII b
  6. Amelia Gwóźdź  - kl. VIII b
  7. Aleksandra Martyniak – kl.  III c/ gim.

Wszyscy jesteśmy dumni z osiągnięć naszych wychowanków i mamy nadzieję, że przyszły rok szkolny przyniesie wiele powodów do radości zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

W czasie miejskiej uroczystości odbyło się pożegnanie z funkcji dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Ostródzie pani Marioli Jarmołowicz. Pani dyrektor  odebrała serdeczne podziękowania od Burmistrza Miasta Ostróda pana Zbigniewa Michalaka i od pani Bożeny Ratajczyk Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych.. Otrzymała pamiątkowy list i piękny bukiet kwiatów.  Do życzeń  przyłączyli się dyrektorzy placówek szkolnych naszego miasta. Wszyscy obecni na sali przekazali  podziękowania  owacjami na stojąco. Następne głos zabrała pani M. Jarmołowicz, która ze wzruszeniem podziękowała organowi prowadzącemu szkołę, obecnemu i poprzednim włodarzom miasta, za wieloletnią i owocną współpracę. Wystąpienie spotkało się również z owacyjnym przyjęciem. Uświetnieniem tej części dzisiejszego spotkania był występ artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły i dedykowany kończącej swoją kadencję pani dyrektor M. Jarmołowicz.

Na czas wypoczynku życzymy wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji. Do zobaczenia!