Ludzie ruszają w drogę, ponieważ podróżując, poznają rzeczy, których w żaden inny sposób by nie poznali.

Dodano: 2019-03-24 / wyświetleń: 713
Z okazji zbliżającego się Tygodnia Teatru 2019 uczniowie klasy 1a i 1b uczestniczyli w wycieczce do Olsztyna. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt.: „Pan Lampa” w Olsztyńskim Teatrze Lalkowym oraz seans pt.: „Polaris” w Olsztyńskim Planetarium.

Spektakl, pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, opowiada przygody Pana Lampy i jego bratnich dusz. Zamieszkują oni  Domczysko, gdzie trafiają postaci, które z różnych powodów nie mogły znaleźć sobie miejsca w dotychczasowym życiu.  Najcenniejszą wartością, jaka ich łączy, jest empatia i zrozumienie drugiej osoby. Sztuka uwrażliwia na odmienność ludzi z naszego otoczenia oraz rolę przyjaźni w życiu.

Bohaterowie seansu „Polaris” rozmawiają o krainach, z których pochodzą (bieguny), obserwują wspólnie gwiazdy i zastanawiają się dlaczego na biegunach Ziemi noce są takie długie?  Podczas podróży wokół Ziemi oraz do Marsa i Saturna, znajdują odpowiedzi na postawione pytania, a także odkrywają podobieństwa i różnice między planetami.

wychowawca kl. 1b