„Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” akcja edukacyjna Komendy Głównej Policji

Dodano: 2019-06-17 / wyświetleń: 537
Zbliżają się wakacje – czas relaksu, radości, odpoczynku od całorocznej nauki i obowiązków szkolnych. Ważne jest, aby wypoczynek dzieci i młodzieży upływał spokojnie i bezpiecznie.

Przestrzeganie pewnych zasad, stosowanie się do wskazówek osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo nas wszystkich, z pewnością przyczyni się do tego, że wakacje będziemy wspominać bardzo dobrze.
Uczniowie naszej szkoły w dn. 13 czerwca 2019r. uczestniczyli w III edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”. Celem nadrzędnym projektu jest propagowanie właściwego zachowania się na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych. Podczas akcji nad jeziorem Sajmino dzieci przyglądały się scenkom przeprowadzonym przez ratowników WOPR, policję i wolontariuszy PCK, ukazującym następstwa nieodpowiednich zachowańw pobliżu zbiorników wodnych. Ratownicy przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach, gdy niezbędne jest udzielanie pomocy poszkodowanym.

Życzymy dzieciom, rodzicom i nauczycielom radosnych, ale przede wszystkim BEZPIECZNYCH WAKACJI!

Członek zespołu Promocji Zdrowia