KANGUR 2018

Dodano: 2018-03-27 / wyświetleń: 520
W dniu 15 marca 2018r. po raz 27 odbył się Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny".

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res.  Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.

Konkurs rozpoczął się o godz. 9.00. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli przeznaczone 75 minut. Wzięło w nim udział 91 uczniów naszej szkoły. Rywalizowali w 5 kategoriach („Żaczek” kl. II – 3 ucz., „Maluch” kl. III i IV – 39 ucz., „Beniamin” kl. V i VI – 26 ucz., „Kadet” kl. VII i II gimnazjum - 10 ucz., „Junior” kl. III gimnazjum - 13 ucz.).

Na zakończenie konkursu każdy uczestnik otrzymał zabawkę logiczną z drutu.

Koordynator konkursu:  Beata Chudzińska