II Ostródzki Bieg Pamięci Tropem Wilczym.

Dodano: 2017-03-12 / wyświetleń: 758
W środę 01.03.2017, w związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych po raz drugi w Szkole Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Ostródzie zorganizowany został bieg "Tropem Wilczym" będący hołdem składanym bohaterom Armii Krajowej.

Bieg rozpoczął się przemówieniem Burmistrza Miasta Ostródy Czesława Najmowicza oraz dyrektora szkoły Dariusza Bonisławskiego, przypominającym fakty historyczne z tego okresu, jak również zachęceniem młodych ludzi do aktywności ruchowej. Uczniowie oraz zaproszeni goście mogli obejrzeć fragment historii przygotowanej przez uczniów szkoły. Po części artystycznej wszyscy młodzi biegacze przeszli na linię startu i wzięli udział w biegu rozgrywanym w trzech kategoriach wiekowych.
W biegu brali udział uczniowie naszej szkoły m.in. Amelia Ciarcińska oraz Michał Muchlado z klasy IV b, którzy znaleźli się na podium zajmując III miejsce. Serdeczne gratulacje! Gratulacje również dla wszystkich uczestników, którzy brali udział w tym wydarzeniu.
Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników schronienie pod namiotami, pamiątkowe medale, ciepłą herbatę oraz batoniki regeneracyjne. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe szklane statuetki.

Magdalena Karaś