11. Ostródzki Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych

Dodano: 2018-12-21 / wyświetleń: 527
Dnia 14 XII 2018 r. w sali reprezentacyjnej Centrum Kultury w Ostródzie odbył się 11. Ostródzki Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych. Organizatorem przeglądu była Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Ostródzie.

Przegląd był doskonałą okazją do kultywowania polskich tradycji i zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem, a także do popularyzowania dorobku teatralnego szkół podstawowych. Po uroczystym powitaniu wszystkich gości przez organizatora przeglądu  p. Mariolę Jarmołowicz – dyrektora SP 3 im. Jana Pawła II w Ostródzie, nadszedł czas na prezentacje teatralne:  klasa I c z SP 1  przygotowała przedstawienie pt. „Betlejem jest w nas”. Grupa teatralna „Mały Gustek” z SP 2 zaprezentowała przedstawienie pt. „Trzej mędrcy i chłopiec”. Grupa teatralna „Trójeczka” z SP 3  przedstawiła „Świąteczne zamieszanie”. Klasa I c  z SP 4 przygotowała przedstawienie pt. „Jasełka ”. Grupa teatralna „Chochliki” i  „Chochliczki” z SP 5 zaprezentowała „Wigilijną opowieść”. „Młode Koło Civitas Christiana” z SP 6   przygotowało „Jasełka  - z polską flagą w tle”.

Wszystkie zespoły zachwycały grą, oryginalnymi kostiumami, scenografią, pięknymi kolędami i pastorałkami, pomysłami scenicznymi, dlatego publiczność wielokrotnie nagradzała „małych aktorów” brawami.
   Podsumowania przeglądu dokonała Pani Monika Kazimierczyk  (reżyser , animator kultury, instruktor teatralny, teatroterapeutka).

Przegląd nie miał formy konkursu, dlatego każdy zespół otrzymał okolicznościową statuetkę, dyplomy i słodkie upominki.
   Przegląd realizowany był w ramach lokalnego projektu edukacyjnego „Młodzi ostródzianie rozkochani w swojej krainie” i odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta Ostróda.
   Organizatorzy składają gorące podziękowania nauczycielom i dzieciom za przygotowanie ciekawych przedstawień bożonarodzeniowych, Pani M.Kazimierczyk za pracę w jury i wiele ciepłych słów, oraz wszystkim życzliwym osobom za pomoc w organizacji naszego teatralnego spotkania.

Helena Orlińska, współorganizator przeglądu