Zdrowe nawyki, to zdrowe zęby 

Dodano: 2019-03-24 / wyświetleń: 657
Czas wyrastania zębów stałych u dzieci siedmioletnich jest najlepszym momentem, aby kształtować pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej, które dzieci będą pielęgnować przez całe życie.

Pierwszaki z naszej szkoły rozpoczęły wdrażanie programu edukacji stomatologicznej Instytutu Blend a med i Oral B „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. Podczas zajęć z pielęgniarką szkolną uczniowie poznali istotne zagadnienia związane z tematem programu. Dowiedzieli się, jak często należy odwiedzać gabinet stomatologa, jak prawidłowo szczotkuje się zęby, jak można przeciwdziałać próchnicy. Odbyły również praktyczne ćwiczenia nitkowania zębów, wykonały doświadczenie „tworzenie się próchnicy na przykładzie jabłka”, obejrzały film edukacyjny, dzięki któremu nauczyły się wszystkiego o swoich zębach i codziennym dbaniu o stan jamy ustnej. W cyklu edukacji stomatologicznej przewidziano również zajęcia praktyczne szczotkowania zębów, eksperyment z jajkiem, które utrwalą w dzieciach zdrowe nawyki higieniczne.

zespół promocji zdrowia