Warsztaty teatralne dla dzieci z grupy teatralnej "Trójeczka"

Dodano: 2009-06-03 / wyświetleń: 1571
W Szkole Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Ostródzie odbyły się warsztaty teatralne dla dzieci z grupy teatralnej "Trójeczka". Poprowadzili je znani aktorzy: p. Irena Telesz-Burczyk aktorka Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz p. Jarosław Cupriak aktor-lalkarz Olsztyńskiego Teatru Lalek.
Warsztaty teatralne dla dzieci z grupy teatralnej "Trójeczka"Dzieci poprzez zabawę rozwijały swoje umiejętności teatralne. Były ćwiczenia z zakresu poprawnej wymowy i ruchu scenicznego, ćwiczenia rozwijające wyobraźnię. Zajęciom towarzyszyły wielkie emocje, salwy śmiechu i częste brawa. Warsztaty teatralne na długo pozostaną w naszej pamięci.

".... Nasza grupa teatralna miała ostatnio bardzo fajne warsztaty teatralne z panem Jarosławem Cupriakiem. Aktor udzielał nam rad , jak grać na scenie. Mnie osobiście doradzał, jak okazać złość na scenie. Było to jednak bardzo trudne zadanie ...." Ewa Pasiut z klasy III b

".... Pan Jarosław Cupriak pokazał nam, jakie błędy popełniamy najczęściej na scenie. Teraz pilnuję się , żeby mówić wyraźnie i grać na środku sceny ...." Julia Godzwon z klasy IV B

".... Warsztaty teatralne były wspaniała przygodą, podczas których nauczyłam się wyrażać swoje emocje. Ciało i głos aktora są jego narzędziem pracy. Trzeba więc się tego nauczyć i systematycznie doskonalić..... Muszę pamiętać , aby swoje kwestie mówić wyraźnie
i głośno ...." Natalia Machnik

".... Praca aktora jest bardzo ciężka. Częste próby. Trzeba się nauczyć tekstu na pamięć, pamiętać o wielu zasadach obowiązujących na scenie, grać tak, żeby zachwycić publiczność.
A jednak to nie przeraża przyszłych aktorów. Może i ja zostanę aktorką? ...." Monika Pelc z klasy IV b

Helena Orlińska – organizator warsztatów