Święto Szkoły w "Trójce"

Dodano: 2008-10-29 / wyświetleń: 1027
Dnia 18.10.2008 r. społeczność Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Ostródzie obchodziła I rocznicę nadania szkole imienia. W dniu Święta Szkoły odbyło się również pasowanie na ucznia dzieci z klas I.
Święto Szkoły w "Trójce"Na uroczystość przybyli : przewodnicząca Komisji Oświaty Urzędu Miasta Ostródy - pani Maria Krystyna Andrzejewska, wiceprzewodnicząca Komisji Oświaty- pani Anna Rutkiewicz, ks. Jerzy Balcer – proboszcz parafii pw. bł. Hiacynty Franciszka, Zarząd Szkolnej Rady Rodziców z przewodniczącym p. J. Mroczek i wiceprzewodniczącą - p. A. Farasiewicz.

Uroczyste obchody rocznicowe rozpoczęły się o godzinie 900. Poczet sztandarowy szkoły, przybyli goście, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie klas I- VI i rodzice wzięli udział w uroczystej Mszy św. w kościele pw. bł. Hiacynty i Franciszka. Druga część uroczystości odbyła się w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej. Pani dyrektor- M. Jarmołowicz, wicedyrektor - M.Ilasz, reprezentanci nauczycieli i pracowników szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców i uczniowie złożyli czerwone róże pod tablicą pamiątkowej ku czci Patrona szkoły Jana Pawła II, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zaciągnęli honorową wartę.

Pani dyrektor Mariola Jarmołowicz przedstawiła wszystkim zebranym prezentację multimedialną , w której przypomniała działania placówki w roku, który minął od nadania szkole imienia. W maju odbyliśmy wycieczkę śladami Jana Pawła II. Odwiedziliśmy Kraków, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską. Uczniowie przeżyli niezapomniane chwile w miejscach bliskich sercu Wielkiego Polaka - Jana Paweł II. We wrześniu delegacja uczniów uczestniczyła w spotkaniu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Reszlu, skąd wyruszyła na pielgrzymkę do Świętej Lipki. Dnia 2 października 2008 r. społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele i rodzice wyruszyli na VIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Udział w pielgrzymce był dla wszystkich głębokim przeżyciem i pozostawił w pamięci niezapomniane wrażenia.

Uczniowie zaprezentowali bogatą część artystyczną z okazji obchodów I rocznicy nadania szkole imienia . W montażu słowno – muzycznym „ Jan Paweł II - nasz Patron” przygotowanym przez uczniów pod kierunkiem p. H. Orlińskiej, p. I. Nader i p. A. Szurgot zostało przypomnianych wiele cennych przesłań, życiowych drogowskazów, wg których należy żyć i które wielokrotnie kierował do dzieci i młodzieży Patron szkoły. Zabrzmiały piosenki, które kochał nasz papież, powróciły wspomnienia i wzruszenie. Ta część uroczystości zakończyła się wspólnym odśpiewaniem hymnu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

W kolejnej części obchodów Święta Szkoły odbyła się ceremonia pasowania uczniów klas I. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej Nr3 im. Jana Pawła II. Pasowani na ucznia zaprezentowali się w krótkim programie artystycznym , który został nagrodzony gromkimi brawami wszystkich obecnych, a w szczególności licznie przybyłych rodziców pierwszoklasistów. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz książki. Sadzenie drzewek na posesji które od wielu lat jest tradycją szkoły, zakończyło uroczystość.

Opracowała: M. Ilasz