Czwarta rocznica śmierci Papieża

Dodano: 2009-04-24 / wyświetleń: 845
„Z serca Watykanu cyprysową barką
odpłynął na drugi brzeg Jan Paweł II.
Papież słowiański! Król!
Polak wielki!”

Czwarta rocznica śmierci Papieża2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37 Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca. Byliśmy i jesteśmy świadkami wielu niezwykłych zdarzeń, które pokazały, jak bardzo był kochany. Rzym wypełnił się mieszkańcami całego świata. Na Placu św. Piotra jak spod ziemi wyrosły wtedy transparenty i pojawiły się okrzyki : „SANTO SUBITO – NATYCHMIAST ŚWIĘTY”.

3 kwietnia Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II uroczyście obchodziła czwartą rocznicę śmierci papieża. Program artystyczny poświęcony naszemu patronowi przygotowała klasa IVa. Uczniowie wspominali najważniejsze wydarzenia z życia Jana Pawła II, recytowali piękne wiersze i śpiewali Jego ulubione pieśni. Nasz patron dla każdego z nas miał słowa, które były w danym momencie potrzebne. Niestety, wiele z tych słów odłożyliśmy gdzieś na bok, na bliżej nieokreślone „potem”, bo nie zawsze były łatwe do zrealizowania w dzisiejszym zagonionym świecie.

Po uroczystym apelu cała społeczność uczniowska pod opieką nauczycieli wzięła udział w uroczystej Mszy Świętej poświęconej czwartej rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II. Odbyła się ona w Kościele pod wezwaniem błogosławionych Hiacynty i Franciszka.