Cała Polska czyta dzieciom

Dodano: 2008-10-29 / wyświetleń: 927
Dnia 10 października 2008 r. odbył się w czytelni maraton czytelniczy w ramach prowadzonej w naszej szkole akcji "Cala Polska czyta dzieciom".
Cała Polska czyta dzieciomW maratonie wzięli udział uczniowie klas O – VI oraz zaproszeni goście: p. Mariola Jarmołowicz, p. Anna Baron, p. Robert Burdalski, p. Alicja Czarnowska, ks. Jerzy Balcer, p. Ewa Skalna, p. Bożena Ratajczyk, p. Olgierd Dąbrowski, p. Stanisław Makowski.

Goście czytali wybrane fragmenty książek z literatury dziecięcej i młodzieżowej. Były to: "Muminki" T. Janssona, "Mały Książę” A. Saint-Exupery’ego, "Kozucha Kłamczucha” J. Porazińskiej”, "Chłopak na opak” H. Ożogowskiej, "Heidi i jej przyjaciele” J. Spyri, "Koziołek Matołek” K. Makuszyńskiego czy "U złotego źródła”.

Akcja ta podobała się zarówno dzieciom, jak i zaproszonym gościom.